Chateau Chizay

Які вина Шато Чизай найбільше до вподоби іноземцям? Розповідаємо про наш експорт

Щоби завойовувати популярність в Україні, треба вибороти визнання закордоном. Так нерідко стається з провідними вітчизняними виробниками. Й подібний шлях має виноробня Шато Чизай. Перебуваючи в жорсткій конкуренції з імпортом у рідній країні, виноробня здобуває любов цінителів вин і закордоном. В які держави ми постачаємо вина? Які саме українські вина обирають іноземці? Як розвиваємо експорт Шато Чизай? У яких країнах мріємо бути представленими?

Виноробня Шато Чизай представляє Україну в дослідженні про сталий розвиток і винний туризм від університету Гайзенхайм і WineTourism.com

Виноробство – це не тільки про те, як створювати вино. Класична виноробня – особливе підприємство. Важлива частина праці – виноградарство, а ще винний туризм. Відтак виноробня впливає на розвиток регіону, його економіку, імідж та природу. Шато Чизай – єдина виноробня  України, яка взяла участь у масштабному науковому дослідженні про сталий розвиток і винний туризм. Турбота про довкілля – обов’язкова складова цієї концепції. Розповімо, чому це цікаво і важливо.

Доки лоза спить… Зимову обрізку винограду в Шато Чизай виконали на 43%

Цьогоріч зимова обрізка винограду в Шато Чизай почалася одразу після зимових свят. Перші – улюбленці виноробні, сорти Трамінер Рожевий і Черсегі Фюсереш, що зростають в урочищі Мала Гора, поблизу Берегова. Сьогодні ці ділянки вже готові, й виноградарі працюють з сортами Каберне Совіньйон, Мерло та іншими, наближаючись до ділянок Піно Нуар. Виноградники Шато Чизай у Завидові та в Мідяниці теж в роботі: взялися за червоних «європейців» і Фурмінт.

Хто в Шато Чизай … живе?

Виноградники Шато Чизай називають рукотворним дивом Закарпаття. А ще гості кажуть, що це найкрасивіші виноградники України. Так, у них вкладено дуже багато ресурсів і безмір праці. Але водночас – це і природа. Не тільки місце, де зростає сировина для вина, а й екосистема. Тут мають свій дім і тварини. З-поміж інших істот, на виноградниках урочища Мала Гора живуть фазани, соколи, зайці, лисиці і – козулі! Познайоммося, хто ж у Шато Чизай живе!

Яким був туризм у Шато Чизай у 2021-му і що в планах на 2022 рік?

Добігає кінця непростий 2021-й і час підбити підсумки. Цей рік, попри всі негаразди, пов’язані з пандемією, і негативні очікування, був у Шато Чизай дуже цікавим для розвитку туризму. Виноробня продовжила розвивати й цю сферу – приймати гостей і створювати уже популярні й нові атракції та події. Ми мріємо, щоби поняття «якісний і цікавий відпочинок на Закарпатті» у всіх туристів асоціювався з Шато Чизай. Для цього у нас є не тільки дегустації, екскурсії, Музей винороба Чиза, Винний тур, а й оригінальні турпродукти (наприклад, корпоративні тури), яких побільшало в 2021-му. Тож яким туризм у Шато Чизай був цьогоріч: не про все, але про важливе.

Молоде вино прибуло! Як у Шато Чизай відкривали першу бочку з вином врожаю-2021

Молоде вино прибуло! Так за давньою європейською традицією вітають вино нового врожаю. У Шато Чизай Свято молодого вина, коли відбувається урочисте відкриття першої бочки – очікувана подія. Як це було? Колоритно, смачно, весело!

Новий рекорд! 13 медалей «Wine & Spirits Ukraine Awards – 2021», з яких 5 – «золотих»!

Так, ми поставили історичний рекорд за кількістю нагород для однієї компанії на «Wine & Spirits Ukraine Awards – 2021». Це престижний міжнародний конкурс вина та алкоголю, і перемоги Шато Чизай на цій події стали приємною традицією. Цьогоріч свої нагороди здобули, зокрема, витримані вина Шато Чизай, авторське вино Олега Скрипки «Країна Мрій», перше справжнє ігристе вино Закарпаття Carpathian Sekt, десертні вина «Троянда Карпат» і Закарпатський Кагор, міцний виноградний напій Grape White Blend, інші вина з палітри Chateau Chizay.

Геннадій Гутман: «Збір винограду в Шато Чизай завершили й у новому сезоні порадуємо сюрпризами!»

Про підсумки сезону-2021 – з перших рук! Збір винограду в Шато Чизай завершився наприкінці жовтня. Естафету від виноградарів перебрали винороби, які зараз працюють з вином врожаю 2021 року. Засновник виноробні Шато Чизай Геннадій Гутман розповів про те, що обіцяє новий врожай. Отже, ігристе вино Carpathian Sekt, Ice Wine та «Троянда Карпат»: які перспективи цих вин дав врожай-2021?

Вперше в Україні! Вино Vegan-friendly від Шато Чизай – тепер офіційно!

Виноробня Шато Чизай отримала сертифікат про Vegan-friendly вино. Ми пройшли сертифікацію однієї із найвпливовіших організацій Vegan Society з Великої Британії й тепер офіційно стверджуємо: виготовляємо веганське вино і виноградний сік.

Збирати виноград і пити вино з Олегом Скрипкою: перший тур «Країна Мрій»

Тур як мрія! Так, нам це вдалося! Команда Шато Чизай і Олег Скрипка втілили давню мрію – запросили гостей в ексклюзивний відпочинок на Закарпатті: гастрономічно-музичний винний тур «Країна Мрій». Він пройшов саме в той час, коли на плантаціях Шато Чизай триває збір винограду, що додало унікальних вражень гостям.⠀

Сезон триває: майбутнє вино – у руках виноградарів

Усе в їхніх руках! У Шато Чизай триває збір винограду: виноградарі і винороби розпочали сезон, й попереду дні, від яких так багато залежить. Старт уже традиційно дає сорт Черсегі, з якого створять ігристе вино Карпатський Сект.

Трамінер: улюблений і різноманітний

Різноманітний і в кожному стилі цікавий – це про Трамінер. Один з улюблених сортів Шато Чизай, з якого ми створюємо кілька вин, кожне з яких має все, щоби бути вашим улюбленцем. Тож пропонуємо більше дізнатися про сорт винограду Трамінер Рожевий і вина від Шато Чизай із нього. А це біле сухе, ігристе Carpathian Sekt, Traminer десертне та легендарна «Троянда Карпат».

Забіг з ароматом винограду: третій Chizay Wine Run

Найкрасивіша спортивна подія – Chizay Wine Run – відбулася втретє! У неділю, 12 вересня, 64 учасники віком від 10 до 60 років вирушили в забіг виноградниками Шато Чизай в урочищі Мала Гора, що поблизу Берегова.

Червоний король. Каберне Совіньйон: відомий, але щоразу цікавий

Правда ж, червоне вино найчастіше асоціюєте саме з Cabernet Sauvignon? Це найвідоміший сорт у світі, який називають «королем вин». 30 серпня – Міжнародний День Каберне Совіньйон. Тож, що цікавого можна знайти під корком пляшки з улюбленцем багатьох? А ще нумо про смачне – як найкраще створити пару: вино Каберне Совіньйон і їжа. Підказка: тут стане в нагоді закарпатська кухня!

Не турбувати – відбувається магія! Скарбниця з п’янким ароматом – новий винний погріб Шато Чизай

114 дубових бочок, 5 сортів вина та 33 ніші для пляшок. Це – про наше нове виносховище, що є скарбницею виноробні. Витримане вино – особлива історія у виноробстві. Найцінніші вина Шато Чизай зберігаються у погребі, збудованому наприкінці 2020-го року. Сьогодні тут повна вже кожна бочка, також колекційне вино відпочиває у пляшках у спеціальних заглибленнях кам’яної стіни.

Столовий виноград від Шато Чизай – коли корисне таке смачне

Шато Чизай – це про виноград! Так, ми не тільки виноробня, але й виноградарське підприємство, що має 272 гектари власних виноградників. Технічний виноград європейських сортів, що зростає на Закарпатті – наша основна справа, гордість і сировина для вина. Водночас ми вирощуємо виноград не тільки для вина, але й такий, яким можна посмакувати. Й який має велику користь для здоров’я! Столовий виноград на плантаціях Шато Чизай починає дозрівати в другій половині серпня, врожай збираємо протягом кількох тижнів.

Виноградна лоза повинна страждати, або Особливості теруару Закарпаття

Виноград – особлива рослина. Колись давні римляни казали: цивілізація сягає того місця, де вирощують виноград і створюють вино. Теруар Закарпаття особливий, виноград тут плекають близько двох тисяч років. Розповімо, чим саме визначний наш теруар, а також – про романтичне і навіть драматичне поняття: страждання лози. Так-так, саме так говорять виноградарі і винороби!⠀

Мистецтво для щастя. Майстер-клас від Олесі Смирнової з Fluid Art

Розливати натхнення, фарби і трохи вина… Плантації Шато Чизай стали місцем творчої магії. Художниця Олеся Смирнова провела майстер-клас із Fluid art на винограднику, навчаючи, як, використовуючи рідкий акрил в імпровізації, створити неповторні мистецькі роботи.

Йога на винограднику – радість для тіла та душі

Виноградники Шато Чизай – велич і затишок, спокій й енергія – чудове місце втекти від буденності та відчути вир емоцій й радість життя. А значить – це ідеальне місце, щоби провести тренування з йоги. Так ми вирішили і першими в Україні влаштували йога-практикуми на винограднику. Йога-коуч Богдан Кожухарик проводив тренування з комплексом «Привітання Сонцю», дихальними та релакс-техніками, авторськими практиками, демонстрував, що акройога може бути доступна всім. Провести чудовий насичений враженнями вихідний або ж зустріти захід сонця посеред виноградних плантацій – це про йога-тур в Шато Чизай.

Свіжість і легкість – у зручній формі! Відтепер «Фруктова колекція» Шато Чизай – і в металевих баночках

Новинка – спеціально для літа! Фруктова Колекція Шато Чизай у новій формі. Улюблені смаки – Pinot Grigio with Lime & Mint і Rose with Grapefruit – відтепер у металевих баночках об’ємом 0,33 л. Легке делікатно газоване вино, що відмінно тамує спрагу та освіжає. Вино у банці – ідеально для літа, зручно для відпочинку!

«Бордо – Закарпаття»: навчання для спільного успіху. Chateau Chizay Academy продовжила відкриті семінари для фахівців виноробства і туризму

У найзахіднішій області України пройшли заходи Програми міжнародної співпраці «Бордо – Закарпаття». 27 і 28 травня експерти з провідного виноробного регіону світу провели навчання для виноробів, фахівців винної справи та туризму, викладачів і студентів відповідних спеціальностей. Програму у 2019-му році започаткувала Chateau Chizay Academy для того, щоби через спільний розвиток іти до спільного успіху: виноробства, туризму, Закарпаття, України.

Виноробство і винний туризм. Запрошуємо на відкрите навчання від експертів з регіону Бордо 27 і 28 травня 2021 року

Найкраще навчання про виноробство і винний туризм із перших рук і безпосережньо поруч з виноградниками та виробництвом! Посольство Франції в Україні, Chateau Chizay Academy та партнери представляють нові заходи Програми міжнародної співпраці «Бордо – Закарпаття».

7 відзнак конкурсу «Odesa Wine & Spirit Awards» – у Шато Чизай!

У Шато Чизай шість медалей за вина і одна за Grape White Blend. І, так, дечим вас здивуємо! Odesa Wine Week (18-23 травня 2021 року) уже називають найяскравішою подією сезону у сфері вина. Конкурс вина й алкогольної продукції «Odesa Wine & Spirit Awards» поповнив колекцію нагород: Шато Чизай один із лідерів змагання виноробень України.

Вино і кава: що спільного? Перша колаборація виноробної та кавової компаній: Кава з бочки!

Кава і вино – що спільного? Виявляється, вони можуть бути добрими друзями! Кава з бочки – результат сміливого експерименту, який втілили компанія «Світ Кави» і виноробня Шато Чизай. Суть в особливому ферментуванні кавових зерен – їх прийняв барик з-під вина.

Компліменти для розе. Про виробництво і маркетинг трендового вина – на французько-українському семінарі

У рамках програми міжнародної співпраці «Бордо – Закарпаття» Chateau Chizay Academy, Торгово-промислова палати України за участі посольства України у Франції провела семінар про рожеве вино. Виноробство і маркетинг вина: у відкритому заході в онлайн-форматі для всіх зацікавлених у цих темах взяли участь експерти регіону Бордо та представники компанії Шато Чизай.

Виноробня Шато Чизай здобула три перемоги London Wine Competition

Срібло з Великої Британії! Відзнаки одного з найпрестижніших світових винних конкурсів здобули вина Шато Чизай – Chersegi, Furmint і «Троянда Карпат». Виноробня відправила на конкурс вина London Wine Competition три вина, кожне з яких журі нагородило Срібною медаллю.

Відповідальність і повага до довкілля. Шато Чизай – перша виноробня України, яка приєдналася до Протоколу Порто

Протокол Порто – міжнародна організація, котра об’єднує компанії виноробної галузі, які здійснюють і пропагують належні екологічні практики. Спілку створили у відповідь на зміни клімату, мета – охорона довкілля, згуртувати відповідальних виробників для збереження і покращення стану природного середовища. Першою в Україні до Протоколу Порто приєдналася виноробна компанія Шато Чизай. Лист принципів Протоколу Порто підписав її засновник Геннадій Гутман.

Комісія Порто Протоколу за експертного супроводу Олени Мотузенко, кандидатки географічних наук, доцентки географічного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, експертки проєктів Єврокомісії та Національної туристичної організації України ретельно вивчила екологічну політику виноробні, оцінила втілені та заплановані проєкти, провела співбесіди й офіційно прийняла рішення про вхід Шато Чизай в організацію.

 

Винне рандеву. Як французькі та українські вина … змагалися

Торгово-промислова палата України, Посольством Франції в Україні разом з французькими партнерами влаштували Винне рандеву – «Wine Rendez-Vous: Ukraine vs Bordeaux». Це дружня порівняльна дегустація у форматі онлайн-зустрічі, де оцінювали вино Франції із регіону Бордо і вино України.

З дубу, з металу і навіть зі скла. Які винні корки використовують у Шато Чизай – розповідає винороб Чиз

У виноробні Шато Чизай ми дбайливо ставимося до кожного етапу створення вина – від виноградної лози і до презентації. Увагу приділяємо також і закупорці пляшок. Класичний корок, закрутка screw cap або скляний Vinolok – через ці елементи, які досконало підібрані до вина, підкреслюємо його стиль і характер. Про пробки з коркового дубу винороб Чиз розповідав ТУТ. Тепер час поговорити про сучасні альтернативні способи закупорки вина.

Відкоркуймо! Цікаво про винні корки

Ми у Шато Чизай вважаємо, що у виноробстві немає дрібниць. У вині дуже важливі деталі. Усі елементи, як-от і пляшка, і спосіб закоркування вина – мають велике значення. По-перше, вони повинні якнайкраще дбати про вино. По-друге, відповідати його стилю і розвитку вина. По-третє, бути приємними для того, хто обере пляшку. Продовжуємо цікаво спілкуватися про виноробство та вино, і винороб Чиз розповідає про класичний корок для вина!

Love Is In The Air, або Топ-5 найромантичніших вин від винороба Чиза

Погоджуєтеся, що чим ближче до весни, тим більше йдеться про любов? От ми в цьому впевнені. Хоча також і в тому, що кожен час є часом для любові. А хороше вино – тільки помічник у любовних справах! Так вважає наш винороб Чиз, який підібрав до вас чудову романтичну п’ятірку. Це втілена у пляшці романтика! Про ідеальне вино для побачення і до чого тут Піно Нуар – говоримо далі…

Зимові НЕканікули. На плантаціях Шато Чизай завершують обрізку винограду

Зимові холоди – не час, коли виноградарі Шато Чизай відпочивають. Виноградарський сезон стартує не навесні, а на початку календарного року. Всі операції з лозою важливі, але саме те, як взимку обріжуть виноград, визначає його розвиток протягом сезону. І на трьох плантаціях Шато Чизай триває зимова обрізка винограду, котра зазвичай стартує після перших серйозних морозів.

Прощаємося з 2020. Вітаємо з 2021!

Ми в Шато Чизай вважаємо, що Новий рік просто зобов’язаний бути дуже вдалим і дуже щасливим. Нехай так і буде! Про підсумки 2020 року розповідає засновник виноробні Геннадій Гутман.

Дорогою вина та смаку … ближче до неба

У Києві на яскравому заході представили унікальні пілотні туристичні проєкти. Це Дороги вина та смаку України – Дорога вина та смаку Української Бессарабії й Дорога вина та смаку Закарпаття й особливі локальні продукти. Відбулася новорічна бранч-презентація зимового номера Boryspil magazine, вона була в авіаційному стилі, у рамках вечірки пройшов благодійний ярмарок. Звісно, гостей зацікавило закарпатське вино!

Обирати якісне українське – тренд ресторанного бізнесу

Геннадій Гутман: «Навіть коли виноградники «сплять» – виноградарі Шато Чизай працюють»

Засновник виноробні Геннадій Гутман зібрав на нараду у форматі онлайн-конференції аграрний підрозділ компанії – це виноградарі Шато Чизай. Стартує зимова обрізка винограду і, як до всіх процесів у виготовленні вина від лози і до келиха, в Шато Чизай до цієї справи підходять ретельно. Адже виноградники Шато Чизай – символ Закарпаття і найбільша цінність компанії.

Carpathian Sekt – історія твого свята!

Мрії здійснюються! Вітайте ігристе вино Chateau Chizay – Carpathian Sekt! До завершення 2020-го року виноробня Шато Чизай підходить з чудовою новиною, з тим, про що мріяли. Ми створили справжнє закарпатське ігристе вино. Ігристе з історією. Вино на Новий рік, вино на кожне свято. Карпатський сект – історія твого свята!

Анатолій Полосков: “Шлях Шато Чизай продовжується, й усі найбільш значущі перемоги й успіхи – попереду”

Топова новина – новий голова Закарпатської обласної державної адміністрації. Інформація з Кабінету Міністрів України – Олексія Петрова на посаді замінить Анатолій Полосков. Саме він зараз є директором виноробні Шато Чизай, де працює вже 20 років. Доки громадськість цікавиться персоною Анатолія Олександровича та розмірковує про його майбутні перші кроки на посаді, ми скористалися ексклюзивною можливістю отримати коментар з перших вуст.

Осінь у Шато Чизай: повний кошик нагород і новин!

Закарпатське вино – улюбленець України! Осінь 2020-го року принесла не тільки врожай винограду та працю над новими винами. Нагороди Шато Чизай за перемоги в конкурсах вина цього сезону: «Wine&Spirits Ukraine Awards 2020», «Professional Choice Award 2020», проєкту «Винний гід України».

Туристична карта виноградника Мала Гора

Виноградник Шато Чизай в урочищі Мала Гора – унікальний мікротеруар Закарпаття. Виноград для найцінніших вин Шато Чизай зростає саме тут. 70 гектарів – це добірні лози сортів Черсегі Фюсереш, Трамінер Рожевий, Ґевюрцтрамінер, Мускат Оттонель, Рислінг Рейнський, Совіньйон Блан, Каберне Фран, Каберне Совіньйон, Піно Нуар та інших. Найкрасивіші виноградники України – саме так називають Малу Гору, що поблизу Берегова. Прогулянка виноградниками щоразу дивує і радує туристів, які приїхали на Винний тур у Шато Чизай. Найвідоміший виноградний масив Закарпаття готовий до знайомства: створена туристична карта виноградника Мала Гора. Відвідайте виноробню Шато Чизай!

Рекорд за кількістю нагород! У Шато Чизай 10 медалей конкурсу «Wine&Spirits Ukraine Awards 2020», зокрема, «золото» для Ice Wine

Недарма осінь – час збору врожаю: у нас дуже приємні новини: чергова перемога Шато Чизай на міжнародному конкурсі. Виноробня здобула 10 медалей та дві особливі відзнаки найбільшої і найпрестижнішої виставки алкогольної продукції України «Wine&Spirits Ukraine»! Ми тріумфували у конкурсі «Wine&Spirits Ukraine Awards 2020». Головний герой змагання – Ice Wine Chateau Chizay.

По здоров’я – на виноградник! На Закарпатті уперше в Україні маршрут для скандинавської ходи проклали пагорбами з виноградниками

Nordic Walk – скандинавська хода – вид фізичної активності, який набуває все більше популярності в Україні. Улюблений у світі фітнес завойовує прихильників, адже здійснює комплексний оздоровчий уплив на організм, і це дуже демократичний вид спорту, чи, радше, фізкультури. Ходити зі спеціальними палицями – корисно для всіх, це чудовий спосіб підтримувати себе в формі, який зручний для багатьох, це відмінний варіант підтримувати здорову вагу й імунітет. Але не тільки – тренування просто неба можна поєднати з насолодою від краєвидів: мати користь і тілу, і душі  Й уперше в Україні маршрут для скандинавської ходи проклали через пагорби, де зростає символ  Закарпаття. Виноградники Шато Чизай стали треком для скандинавської ходи!

5 зірок! Вина Шато Чизай здобули 5 перемог за підсумками національної професійної дегустації корпорації «Укрвинпром»

Професійні експерти-дегустатори з усієї України та 111 зашифрованих взірців виноробної продукції, придбаної в торгових мережах – Центральна галузева дегустаційна комісія корпорації “Укрвинпром” протягом 21 і 22 жовтня оцінювала тихі й ігристі вина та міцні напої України. За підсумками визначають лауреатів відзнаки «Professional Choice Award 2020». Вина Трамінер, витримане Фурмінт, Блауфранкіш, «Закарпатський Кагор» і «Троянда Карпат» – 5 нових перемог вина Шато Чизай.

Турбуємося про вас! Важлива інформація щодо замовлень у Шато Чизай

Компанія Шато Чизай поважає та цінує своїх клієнтів та робить усе, щоби ви отримували замовлення вчасно, зручно і так, як належить.  Нагадуємо про важливе з таких тем: доставка вина Новою Поштою, пакування посилок і оплата замовлень, а також пряма доставка вина з виноробні та, звісно, як найкомфортніше замовити вино Шато Чизай.

Мандруймо зі смаком! Дорогу вина та смаку Закарпаття відкрито!

Дорога вина та смаку Закарпаття: відбулася перша мандрівка цікавим і апетитним маршрутом. Це новий проєкт еногастрономічного туризму, який об’єднав виробників, які створюють локальні продукти та надають туристичні послуги. Громадська спілка «Дорога вина та смаку Закарпаття» для початку об’єднала 15 знакових локацій. І ця подорож, багата на смачні дегустації – яскравий відпочинок на Закарпатті, дещо більше, ніж винний тур.

Як продуктам Закарпаття вийти на експортний ринок? Якість, унікальність і об’єднання виробників – рецепт від експертів

Закохані у Закарпаття. Як команда Шато Чизай на Говерлу піднімалася, пиво з яфинами куштувала і буйволів з рук годувала

В Україні відзначатимуть День виноградаря і винороба

Новину про те, що в Україні тепер буде нове свято – День виноградаря і винороба – просто посеред виноградників Шато Чизай в урочищі Мала Гора поблизу Берегова 25 вересня проголосив Президент України Володимир Зеленський, який перебував з робочою поїздкою на Закарпатті. Він повідомив: Указ «Про День виноградаря і винороба в Україні» підписаний.

Новий локальний продукт Закарпаття – Grape White Blend – підкорює Україну

Два унікальні закарпатські виногради – один локальний напій! Grape White Blend від Chateau Chizay – реліз 2020-го року, який засвідчує новий етап розвитку компанії. Шато Чизай створює міцний виноградний напій, щоби відкрити нові грані цінних сортових виноградів: Фурмінт і Черсегі. І новинку вже оцінили професіонали у Києві.

Chizay Wine Run – 2020. На Закарпатті вдруге відбувся забіг виноградниками

Найкрасивіший забіг України – Chizay Wine Run! Виноградники Шато Чизай стали дистанцією для більш ніж 50 спортсменів. Учасники, а це переважно представники бігового клубу UzhRun (Uzhgorod Run Club), долали 3,5 кілометра через наймальовничіші виноградники України.

Шато Чизай починає новий етап історії: даємо старт ще одному виробництву!

Хороші новини зараз особливо цінні! Виноробна компанія Шато Чизай запрошує розділити радість. Гарну новину повідомляємо з перших рук. Засновник Шато Чизай Геннадій Гутман інформує: компанія розширює потужності, даний старт новому виробництву. Шато Чизай виготовлятиме  коньячний спирт.

Запрошуємо в Будинок дегустацій Шато Чизай!

Ми не тільки створюємо найкраще вино! Винний туризм – також наша улюблена справа. Дегустація вина – подія, на якій туристи знайомляться з тим, як смакує Закарпаття. І відтепер у виноробному містечку Шато Чизай є Будинок дегустацій. Ласкаво просимо!

Наскільки Олег Скрипка вже винороб, або Чому Піно Нуар – це «Бургундське» із Закарпаття

Закарпатський винороб, також відомий як музикант та громадський діяч – Олег Скрипка! Легендарного артиста, який пропагує українську культуру, вже можна представляти й так. Найкрасивіші виноградники України, плантації Шато Чизай поблизу Берегова в урочищі Мала Гора – зараз там достигає виноград: світ побачить авторське вино Олега Скрипки «Країна Мрій» третього вінтажу. Головний предмет уваги – Піно Нуар.

Виноградарі Шато Чизай: «Лозу не поставиш на паузу!»

Вклонитися кожній лозі не менше 12 разів за сезон. Це – норма для виноградарів Шато Чизай. Компанія плекає 272 гектари благородних виноградів. Виноградники Шато Чизай розташовані в трьох районах Закарпаття. Опікуватися виноградом – цілорічна праця, і часто – ненормована за часом, без вихідних і свят. І не без тривог. Яким буде сезон-2020, і, врешті, врожай винограду для вина?

7 причин відвідати Шато Чизай

Ви ж знаєте, що виноробня Шато Чизай не тільки виготовляє українське вино світового рівня із Закарпаття? Ми ж іще туристичний об’єкт і радо приймаємо гостей. Винний туризм – світовий тренд, а винний тур – задоволення! А доки з перетином кордонів не все так просто, українці охоче досліджують найгарніші куточки своєї держави. Шато Чизай – точно серед них. Кличемо в гості!

Червоне вино, якому пасує синій колір. Блауфранкіш: соковитий фруктовий характер

Чому червоному вину пасує саме синій колір? І до чого тут Наполеон? Про це є цікава історія! Ми мріяли, плекали виноград, планували, творили, й от нарешті – червоне сортове напівссухе вино з особливого винограду.  Блауфранкіш – найвідоміший центральноєвропейський сорт. Blaufrankisch Chateau Chizay – вино з легендою, яке має яскравий фруктовий характер. Соковиті грона дали виногради плантацій Шато Чизай на Закарпатті.

Перші на Закарпатті. Виноробня Шато Чизай отримала міжнародну відзнаку про безпеку для туристів

Відпочивати слід приємно і безпечно – переконана виноробня із Закарпаття Шато Чизай, однією зі сфер діяльності якої є винний туризм. Те, що Шато Чизай – відповідальна компанія і об’єкт, де безпечний відпочинок для туристів є пріоритетом, засвідчили на міжнародному рівні.

Унікальний, як закарпатський виноград. Міцний, як закарпатський характер. Новинка від Chateau Chizay – Grape White Brandy

Ми «спіймали» особливий дух Карпатського теруару! У палітрі Шато Чизай з’явився надзвичайний напій: Виноградний Білий БрендіGrape White Brandy створений із вина з відбірних ягід сорту Черсегі Фюсереш. Представляємо його вам і розповідаємо, що треба знати про цей напій.

Стефан Баде: «Для Закарпаття, яке виробляло вина з часів Середньовіччя, 70 років радянської влади були просто відхиленням від траєкторії»

Стефан Баде, професор виноробства з Інституту регіону Бордо (Франція), написав статтю про виноробство в Україні, а саме в Карпатах, на Закарпатті. Він вважає, що час Україні відкрити для себе місцеве вино, а світу – відкрити Україну як виноробну державу. Виноробство на Закарпатті не тільки має славну історію, а й усе, щоби мати гарне майбутнє. Тимчасовий занепад – це тільки негативні наслідки радянського періоду. Перспективи ж, які має вино Закарпаття – чудові. Зараз саме час для відродження, яке вже відбувається і, звісно, не без участі провідного виробника вина в краї – Шато Чизай. Далі – слово пану Баде, пропонуємо переклад його статті «La Transcarpatie et son vignoble méconnu au cœur des Carpates» розміщеної на професійному ресурсі www.mon-viti.com.

Ґевюрцтрамінер: наш елегантний ароматний європеєць

Ми здійснили мрію. Створили дуже ароматне біле сухе вино зі свіжим смаком. Нашу новинку народив особливий сорт винограду – Ґевюрцтрамінер. Це справді європейське вино і за походженням, і за вдачею, і за якістю. Ґевюрцтрамінер (Gewürztraminer) – близький родич Трамінера, якого вважають уродженцем Італії. Назва й означає: Трамінер Пряний (від німецького слова Gewürz – прянощі).

«Сакура Закарпаття»: настрій цвітіння, збережений у вині

Сакури – легенда і диво, яким прикрашена весна на Закарпатті. А от вино «Сакура Закарпаття» – натхнення  цвітіння, яке ми зберегли для вас на цілий рік. Ми створили це тендітне вино для того, щоби в кожному куточку України ви відчули магію і неймовірний настрій, який несуть квітучі дерева японської вишні. А ще для вас легенда про сакуру Закарпаття.

З вином на «ти»! На Закарпатті уперше відбулася Школа сомельє

Місяць інтенсиву, 15 лекцій та 77 ексклюзивних взірців для дегустацій. У найзахіднішому регіоні України на базі виноробні Шато Чизай пройшло навчання у Школі найвідомішого сомельє України Віталія Ковача. Винна культура – тема, варта уваги.

До весни готові! На виноградниках Шато Чизай завершують зимову обрізку винограду

В останні дні зими – останні штрихи підготовки до весни. Виноградники Шато Чизай: робота кипить! Цикл сезонних робіт завершує обрізка винограду.

«Троянда Карпат». Найромантичніше вино України

Цій зірці уже 61 рік! Сонце Закарпаття, особливий сорт винограду та майстерність виноробів народили знаменитість: десертне вино “Троянда Карпат”.

Просто додай тепла! Глінтвейн від Шато Чизай: смак затишку і радості

Гаряче вино зі спеціями здавна люблять у холодну пору в Європі. У різних країнах цей смачний напій, який відмінно зігріває, можна знайти під назвами glühwein (glühender wein), glögg, vin chaud, bischopswijn, glintwejn, grzaniec… Якщо ви шукаєте правильний рецепт Глінтвейну, то їх є  безліч.

Винороб Чиз рекомендує: ТОП-7 святкових вин від Шато Чизай

Обрати вино до свят! Відповідальна справа, чи не так? Ми допоможемо і додамо настрою. Адже працюємо, щоби ви мали радість!

Тільки, просимо, покваптеся замовити улюблені вина до Нового року, які прикрасять ваш святковий стіл. У передсвятковому ажіотажі обробка замовлень може тривати трохи довше, і часом перевізник витрачає на доставку більше часу, ніж планувалося.

Українське вино підкорило Африку!

Нова перемога! Золоту медаль міжнародного винного конкурсу здобув Авторський Кагор виноробної компанії Шато Чизай із Закарпаття.

Молоде вино і багато радості: у Берегові відродили традиційне святкування відкриття першої бочки

Молоде вино прибуло! Чотири бочки молодого вина на кінних упряжках урочисто провезли містом, щоби відсвяткувати появу першого вина сезону.

«Золото» для «Троянди Карпат». Конкурс Wine&Spirits Ukraine Awards – 2019 поповнив колекцію нагород Шато Чизай на 6 медалей

Виноробня Шато Чизай – учасник міжнародної виставки Wine&Spirits Ukraine Exhibition – 2019. “Троянда Карпат” знову переможець!

Три бочки для броварів: як на Закарпатті вино і пиво подружилися

Конкурувати можна. А можна – дружити! І любов до Закарпаття та бажання творити якісні й особливі продукти народжують цікаві ідеї й оригінальні напої. Ось як подружилися Броварня Ципа і Шато Чизай! Вино з власним характером і крафтове пиво – що їх об’єднує? І до чого тут легендарна “Троянда Карпат”?

Музичний фільм «Ой на горі винобрання»: перлини культури з натхненням закарпатського вина

Уявити Закарпаття без вина? Напевно, неможливо. Програму з найулюбленіших пісень і танців краю зафіксували у програмі під назвою «Ой на горі винобрання», знявши музичний фільм. Винобрання – так у нашому краї називають збір врожаю винограду.

Винороб Чиз Запрошує! Перший Музей виноградарства і виноробства Закарпаття відкрили у Берегові

Він жив у XIII столітті і ожив у XXI. Винороб Чиз – реальна історична фігура, перший власник виноградників і виробник вина в урочищі поблизу Берегова, що нині носить ім’я на його честь. Його історію розповідає Музей винороба Чиза в Шато Чизай.

Надія Семенець: «Зроблено з любов’ю – це про Шато Чизай!»

Відчути не тільки аромат і смак вина, але і його магію можна там, де вино створене. Так кажуть ті, хто знається. У місці свого народження вино показує особливість теруару, сорту, працю винороба, а ще й любов, вкладену у кожну краплю.

Тому такий популярний винний туризм, який у світі є трендом. Ти їдеш по відпочинок, по враження, по нові відчуття. Саме емоції й варто колекціонувати, чи не так? Ми до цього запрошуємо!

Найкраща виноробня Закарпаття, чиї виноградники – гордість України, а вина перемагають у міжнародних конкурсах, створила для вас можливість з головою зануритися у неймовірний світ вина.

Шато Чизай, запрошуючи у тур, ділиться любов’ю, яка вкладена у вина. Сам вигляд виноробного комплексу – вже приємний подив і емоція. Додамо розкішні виноградники та неповторність подачі кожного вина від людей, які беруть участь у його народженні й закохані у свою справу, знакову для Закарпаття. Схоже на рецепт ідеального часу? Так, згідні! Винний туризм – поговоримо про цей відпочинок?

Забіг на виноградниках 150 років по тому. На Закарпатті відбувся перший Chizay Wine Run

Бігти посеред ароматів Черсегі, Мерло, Каберне і Піно Нуару… Близько двох кілометрів подолали учасники Chizay Wine Run. Перший Винний Забіг – забіг на виноградниках – відбувся в урочищі Чизай, що поблизу Берегова.

Закохати в Закарпатське! Шато Чизай представив вина на фестивалях у Києві і Харкові

Тисячі наповнених келихів, сотні відкоркованих пляшок і безліч усмішок радісних гостей! Виноробна компанія Шато Чизай 14 і 15 вересня знайомила зі своїми винами у найбільших містах країни: в Києві та Харкові, де пройшли масштабні фестивалі вина та їжі. Ціль: закохати гостей в закарпатське вино!

Зібрати сонце. Провідна виноробня Закарпаття розпочала роботу з врожаєм-2019

12 місяців і 7 днів на тиждень. Саме у такому режимі працюють виноградарі і винороби. А є час, коли хочеться, щоб у добі було не 24, а хоча б 48 годин. Це – період, коли відбувається збір винограду та його переробка. Цього тижня виноробня Шато Чизай розпочала збір урожаю 2019-го року. Завдання – створити найкраще вино Закарпаття!

Вино – вибір розумних і здорових. Доведено наукою

Культура, мистецтво, спорт, туризм, розваги, просвітництво й наука: усе це входить в коло інтересів компанії Шато Чизай. Вино і здоров’я – дуже цікава і важлива тема. Тож і поспілкувалися про це під біле вино Черсегі і рожеве вино Піно Нуар.

Любов, помножена на знання, або Кілька причин обрати вино ліцензованої виноробні

Кожен закарпатець рано чи пізно починає вважати себе виноробом! Цей вислів належить до тих, про які кажуть: у кожному жарті є доля правди. Поговорімо сьогодні про те, як створити безкомпромісно якісне вино. Що для цього потрібно – розповість головний технолог Шато Чизай Золтан Удваргелі. Отже, деякі секрети про вино Закарпаття, вино від професіоналів!

Сир і вино – так смакує Закарпаття

Сир і вино ніби створені одне для одного. Особливо коли мова про створені в одному регіоні. Як дружать локальні продукти, показала презентація із серії «Смаки Закарпаття».

Смачний й елегантний рух до Європи. Вина Шато Чизай готуються отримати захищене географічне зазначення: перша презентація відбулася!

Україна уже зовсім скоро отримає захищені географічні зазначення (ЗГЗ). Це світова практика, і надання продуктам такого статусу сприяє збереженню високої якості та промоції держави і регіону. Проєкт ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» координує створення мережі, що матиме назву Дороги вина і смаку України. На Закарпатті, де дуже переспективним є еногастрономічний туризм, активну участь у цьому процесі бере виноробня Шато Чизай.

Як відкоркувати вино без штопора?

Ви вирішили принести в гості улюбленого вина, а, як прийшли, прикрість: у господарів немає штопора? Або виїхали з друзями на природу, а штопор забули – тут і до сусідів не підеш, і магазину за рогом немає? Щоб не позбавляти себе смачного вина, варто спробувати один із способів, як відкрити вино без штопора за допомогою кмітливості та підручних засобів.

Чи така страшна сірка для вина?

Актуальна тема серед любителів вина – сірка в складі класичного напою. Та й багато хто помічає на етикетці вина слова “містить сульфіти”. Діоксид сірки – яке його значення для виноробства та його вплив на організм людини.

Порошкові вина. Міфи і правда

Можливо, будете здивовані. Але “порошкове вино” – це всього лише ще одна “страшилка”, міф про вино. Розберемося?

Свіже рішення. Яке вино обрати влітку?

У теплу пору року підходити до вибору алкоголю потрібно ретельно. Міцні напої занадто п’янять в спеку і навіть можуть зашкодити здоров’ю. Вино ж є кращим рішенням. Келих легкого освіжаючого напою прекрасно доповнить літню вечерю. Охолоджене вино не паморочить голову, чудово втамовує спрагу і сприяє гарному апетиту. Якому віддати перевагу влітку? Біле, рожеве, чи, може, все ж червоне вино? Поговорімо про вино для літа!

Здоровий виноград – якісне вино. На плантаціях Шато Чизай провели форум із захисту рослин і відкрили дослідну ділянку «Сингента Україна»

Найкращі виноградники України! Так фахівці провідної європейської компанії, яка спеціалізується на захисті рослин, охарактеризували плантації Шато Чизай. Здоровий виноград – запорука створення якісного вина. Як подбати про гарний врожай – досвідом ділилися фахівці.

Пишатися своїм! На головній професійній дегустації України вина Шато Чизай визнали найкращими в державі

Відбулася головна національна оцінка вина року. Всеукраїнська дегустація Центральної галузевої дегустаційної комісії корпорації «Укрвинпром» визначила найкращі тихі та ігристі вина України.

З шармом свіжого вина. У Києві представили шовкові картини Наталії Колпакової

Творчість без рамок і з натхненням! Художниця з Києва Наталія Колпакова працює в авторському жанрі: фантазійні сюжети вона малює на тканині. Картини-перевертні – так також називають її картини на шовку.

Зірка народилася! Витриманий Піно Нуар – нове вино сузір’я Шато Чизай

Зустрічайте! Після 18 місяців у французькому дубі витримане вино Pinot Noir від Шато Чизай уже в пляшках, щоби радувати і дивувати.

«Джекпот» з Угорщини. Провідна закарпатська виноробня здобула 10 медалей + нагороду за Найкраще іноземне вино фестивалю Bükkvinfest XXVII

Угорське селище Богач належить до виноробного регіону Підгір’я Бюкка (Bükkalja) та славиться своїми виноградниками, винними підвалами і, звісно, власне винами. Міжнародний фестиваль вина Bükkvinfest тут проводять з 1992-го року. Компанія Шато Чизай взяла участь у конкурсі, колекція нагород поповнили 11 медалей!

Виноград і нічого зайвого. На плантаціях Шато Чизай тривають зелені операції

Земля, сонце, вода, повітря – виноград, окрім умов, забезпечених теруаром, не потребує нічого зайвого. Але необхідні вмілі руки виноградаря. І саме зараз на плантаціях компанії Шато Чизай – це найкращі виноградники Закарпаття – «гаряча пора» не лише через спекотну погоду. Тривають зелені операції!

 

Всеукраїнський конкурс виноробної продукції «Одеський залив» поповнив скарбничку дипломів Шато Чизай

Ще один конкурс вина і плюс три відзнаки – у доробку провідної виноробні Закарпаття! Цього разу лауреатами стали біле сухе вино унікального локального сорту Черсегі, розе «Сакура Закарпаття» та витриманий Піно Нуар врожаю 2017-го року. Шато Чизай отримав дипломи Всеукраїнського конкурсу виноробної продукції «Одеський залив», де оцінювали найкраще українське вино.

Компанія Шато Чизай отримала Аграрний «Оскар» України

Визнання, важливе для всього Закарпаття! Закарпатська виноробня Шато Чизай отримала престижну відзнаку: «Аграрна еліта України – 2019». Премія присуджується провідним підприємствам агропромислового сектору, які впроваджують новітні підходи до роботи.

Стефан Баде: «Я зваблений закарпатським вином!»

На базі виноробної компанії Шато Чизай відбувся семінар для виноробів Закарпаття про досвід Франції у виноробстві. Один з головних спікерів – відомий спеціаліст світу вина Стефан Баде.

Об’єднуватися, як у Франції. На Закарпатті вивчають європейський досвід і створили Асоціацію виноградарів і виноробів

Спільно – до розвитку і успіху. Такою була головна порада спікерів під час міжнародної події: відбувся міжнародний семінар для виноробів Закарпаття. Усі разом вивчали досвід Франції у виноробстві на прикладі зірки світу вина, якою насправді є легендарний регіон Бордо.

Шато Чизай приймає семінар про досвід Франції у галузі виноробства (АНОНС)

Подія міжнародного масштабу про виноробство  – на провідній виноробні Закарпаття! У вівторок, 21 травня відбудеться семінар для виноробів Закарпаття «Французький досвід у галузі виноробства: організація галузі, запровадження системи географічних зазначень, комерціалізація, вимоги щодо якості вина».

Найкращий сомельє України Олександр Меєр: «Закарпатське вино має добрий потенціал!»

Найкращий сомельє України. У Києві обрали того, хто носитиме це звання до наступного національного конкурсу. У складній боротьбі, коли тільки в фіналі сомельє пройшли 7 конкурсних етапів, переможцем став киянин Олександр Меєр. Ми щиро вітаємо переможця і, звісно, не оминаємо нагоди поспілкуватися з паном Олександром про справу життя – вино. Звісно, запитаємо його і про закарпатське вино.

Сашко Лірник: «Вино – це любов!». День відкритих дверей у Шато Чизай відвідав знаменитий казкар

Любимо і вміємо робити вино, любимо і вміємо приймати гостей. І радіти життю і вину разом з ними! А наш новий друг – відомий український казкар Сашко Лірник – стверджує: вино – це любов!

День відкритих дверей Шато Чизай: запрошуємо у гості, пригощаємо вином!

Знайомитися з вином можна по-різному. І це не тільки дегустації! День відкритих дверей в Шато Чизай влаштовуємо, щоби це знайомство було найцікавішим і стало початком дружби.

Анатолій Полосков: «Українське виноробство треба відроджувати незважаючи на політичну погоду!»

У Києві урядовці спільно з виробниками розробили дорожню карту для розвитку виноробної галузі Закарпаття і всієї України. Вино України: як йому завоювати повагу вдома і потрапити на світову винну карту? Про враження від важливої зустрічі про українське виноробство розповідає Анатолій Полосков.

Рожевий – колір сезону

Розе – вишукане і водночас демократичне вино. Вино, що асоціюється з весною і квітучим настроєм.

This site is registered on wpml.org as a development site.