Цікаво про виноробство: винороб Чиз про корок для вина
news-img

Опубліковано: 16.02.2021

Відкоркуймо! Цікаво про винні корки

Ми у Шато Чизай вважаємо, що у виноробстві немає дрібниць. У вині дуже важливі деталі. Усі елементи, як-от і пляшка, і спосіб закоркування вина – мають велике значення. По-перше, вони повинні якнайкраще дбати про вино. По-друге, відповідати його стилю і розвитку вина. По-третє, бути приємними для того, хто обере пляшку. Продовжуємо цікаво спілкуватися про виноробство та вино, і винороб Чиз розповідає про класичний корок для вина!

 

Спершу з’ясуймо: для чого, власне, потрібен корок?

Просто закрити пляшку? Так, передусім. Ще у давніх греків експерименти зі звичайним шматком деревини були невдалі: зсихалося чи розмокало і руйнувало посудину. Та потім хтось спостережливий помітив, що кора коркового дубу унікальна! ⠀

Чим саме? Не тільки, що неймовірно легка та пружна. Корок має «пам’ять об’єму»: приймає форму посудини, але легко вертається до початкової. ⠀

І коли нарешті винайшли скляну пляшку, це стало в нагоді: корок щільно прилягає до горлечка і герметично його закупорює. Ну, майже герметично… І саме в цьому «майже» головний секрет важливості корку для нас, виноробів і для вас, винолюбів.⠀

 

bottle

Штопор (ніж сомельє)

Аксесуари

89 Грн

Купити вино
news-img

 

 

 

Так, корок не пропускає нічого зайвого, але він «дихає»!

І це та якість, яка дозволяє найкращим винам далі жити у пляшці, отримуючи мікродози кисню і дозрівати, стаючи ще більш цікавими і благородними.

Що варто знати про корки?

???? З найбільшою імовірністю корок, який ви витягаєте зі своєї пляшки вина, походженням з Португалії: там зростає найбільша кількість коркових дубів світу.

???? Для того, аби отримати матеріал для корків, дуб не зрубують. Товстий шар кори знімають спеціальним чином, не шкодячи дереву. Роблять це не частіше, ніж раз на 9 років.

???? Кору дубу, з якої роблять корки для вина, використовують для різних цілей, зокрема, з неї роблять зовнішню обшивку для капсул, в яких космонавти повертаються з орбіти на Землю.

???? Для різних вин варто обирати різні види корків, і це теж важливо.

news-img

Шато Чизай використовує корки кількох типів і тільки від провідних виробників Європи. Для всіх витриманих вин і фірмового Ice Wine використовуємо преміальний подовжений (45 мм) корок виробництва португальської компанії  Amorim під назвою Twin Top Evo. Це агломерований корок з корпусом із мікрогрануляту та високоякісними натуральними дисками на обох кінцях.

Складність використання довгого преміум-корку в тому, що йому має пасувати горлечко пляшки – бути достатньо видовженим і мати рівний внутрішній об’єм на потрібну висоту. Таку пляшку непросто знайти, замовляємо в Європі.

Добірний корок захищає вино і водночас дає йому дозрівати у пляшці. Він підходить для вин, яким передбачають подальше тривале зберігання, котрі складають у колекцію.

Якісний корок – знак поваги виноробні до споживача і пошани до вина.

Водночас, класичний корок – не єдиний вдалий спосіб закупорки вина сьогодні. Використовуємо цікаві альтернативи. Але про це наступним разом, згода?

З любов’ю, ваш винороб Чиз

This site is registered on wpml.org as a development site.